Malý Holanďan - Naučte své děti o jiných kulturách!

Little Dutch

Little Dutch - zkráceně LD - je nizozemská značka, která nabízí velký výběr kvalitních hraček a módního oblečení pro děti od narození do tří let. Cílem LD je přinášet radost a štěstí malým dětem i jejich rodičům prostřednictvím svých produktů, kombinujících jednoduché a moderní designy s tradičními motivy a technikami. Přečtěte si více o této značce v našem úvodu!

Původ názvu "little dutch"

Původ názvu "little dutch"

"Little Dutch" je anglický výraz s původem v nizozemském jazyce. V originále zní "dutch" a označuje něco, co pochází z Nizozemska nebo se k němu váže. Přídomek "little" pak označuje malou verzi nebo odvozeninu této původní věci.

V souvislosti s produkty a značkami může být jméno "Little Dutch" spojeno s drobnými verzi populárních nizozemských produktů - například dřevěných hraček, dekorací do dětských pokojů nebo módních doplňků pro děti. Celkově se tak můžeme domnívat, že tento název představuje malou, ale kvalitní verzi tradičního nizozemského řemesla a stylu.

Nizozemská kultura a tradice

Nizozemská kultura a tradice jsou nesmírně různorodé a fascinující, s bohatou historií a charakteristickými prvky, které se rozšířily po celém světě. Od slavných malířů, jako je Vincent van Gogh, po tradiční zvyky jako když narozenému dítěti dají cukrovinky označované jako "beschuit met muisjes", Nizozemci mají bezpočet výjimečných zvyklostí a rituálů. Přestože jsou Nizozemci známí svým pragmatismem a jednoduchostí, jejich kultura je plná jasných barev, živosti a individuality. Podrobně se podíváme na zajímavé tradice a specifické prvky nizozemského stylu života v našem článku "Nizozemská kultura a tradice" - připravte se na objevování!

Důležité symboly Nizozemska

Nizozemsko je známé mnoha symboly, které jsou typické pro tuto zemi. Mezi nejdůležitější patří oranžová barva, tulipány, dřevěné boty a kola. Tyto symboly jsou přítomny v různých oblastech života v Nizozemsku - od sportu a kultury až po každodenní život. Oranžová barva je považována za národní barvu Nizozemska, tulipány jsou symbolem krásného květinového průmyslu této země, dřevěné boty poukazují na bohatou historii tohoto národa a kola ukazují na přátelské prostředí pro cyklistiku v celém Nizozemsku. Tyto a další symboly jsou jedinečnými prvky Nizozemska a nevyhnutelně součástí jeho identity.

Kulturní a historické památky v Nizozemsku

Kulturní a historické památky v Nizozemsku

Nizozemsko není jen zeměm květin a syrových her. Je také plné kulturních pokladů, které přinášejí návštěvníkům bohatou historii, umění a architekturu. Od malebných městských center po ohromující hradby, Nizozemsko nabízí mnoho možností pro ty, kteří chtějí objevovat jeho kulturní a historické památky.

Mezi nejvýznamnější památky patří např. krásné kanály Amsterdamu, které jsou součástí UNESCO světového dědictví. Dalšími ikonickými místy jsou Rijksmuseum v Amsterdamu s velkolepou sbírkou umění od holandských mistrů jako je Rembrandt nebo Vermeer, anebo Van Goghovo muzeum v Amsterdamu, které se specializuje na práci jednoho z nejslavnějších umělců v historii této země.

Pro milovníky architektury jsou tu hradby míst jako Delft nebo Utrecht, stejně jako krásné gotické katedrály v Haarlemu či Rotterdamu. Každé město má svůj osobitý charakter a nabídne vám svůj vlastní pohled na holandskou historii a kulturu.

Pokud chcete vidět Nizozemsko opravdu zblízka, rozhodně neváhejte navštívit jeho kulturní a historické památky. Tento malý kousek Evropy vás přivítá s otevřenou náručí a nabídne vám nezapomenutelný zážitek.

Typická nizozemská jídla a nápoje

Typická nizozemská kuchyně je plná pestrobarevných jídel a osvěžujících nápojů. Zde jsou některé z nejoblíbenějších dobrot:

- Haring - nakládaný sled s cibulí a octem, který se tradičně podává na trzích v celém Nizozemsku

- Stroopwafel - sladké cukrovinky ve tvaru válců, které obsahují vrstvu sirupu uvnitř a jsou perfektním doplňkem k čaji nebo kávě

- Bitterballen - fritované masové kuličky plněné hovězím nebo kuřecím masem, bývají servírovány s hořčicovou omáčkou

- Pannenkoeken - velmi tenké palačinky, které se mohou podávat s různými druhy ovocných džusů nebo slaninou a sýrem

- Jenever - tradiční nizozemský alkoholický nápoj, který se vyrábí ze směsi žita a jeřabin

Zkrátka, pokud hledáte autentickou nizozemskou chuťovku, určitě si dejte tyto lahůdky!

Nizozemské hry a zábava

Nizozemské hry a zábava: Objevte kouzlo malého holandského světa s Little Dutch.

Zajímavosti o Nizozemsku

"Zajímavosti o Nizozemsku" - Malá země s velkými příběhy a výjimečnou kulturou. Od tulipánů a mlynů po cyklistické stezky a krásné pláže, Nizozemsko má mnoho unikátních rysů. Ale to není všechno! Tato malá země se pyšní také inovacemi v oblasti designu, umění a technologie. Přichystejte se na fascinující pohled do nizozemských tradic, historie a moderního života.

Závěr: Malé Nizozemsko - Co jsme se naučili o kultuře a zvyklostech této zajímavé země?

Publikováno: 23. 05. 2023

Kategorie: děti

Autor: Terezka Brabcová

Tagy: little dutch