Nejlepší tipy na výlety s dětmi v Praze: Kam vyrazit s malými dobrodruhy?

Kam S Dětmi V Praze

Zoo Praha - největší zoologická zahrada v České republice

Zoo Praha je největší zoologickou zahradou v České republice a jedním z nejoblíbenějších míst pro rodinné výlety s dětmi. Nachází se na ploše více než 60 hektarů a nabízí návštěvníkům možnost vidět více než 5000 zvířat ze všech koutů světa. V zoo najdete exotická zvířata jako jsou sloni, lvi, gorily, žirafy či orangutani. Pro děti jsou připraveny různé edukační programy a interaktivní expozice, které jim umožňují blíže se seznámit s životem zvířat. Zoo Praha je tak ideálním místem pro strávení příjemného dne plného dobrodružství a objevování přírody.

Dětský ostrov - park plný atrakcí a her pro děti

Dětský ostrov je park v Praze, který nabízí mnoho atrakcí a her pro děti. Nachází se na ostrově Štvanice a je oblíbeným místem pro rodinné výlety. V parku najdete různé hřiště, prolézačky, trampolíny a písčiště. Děti se zde mohou vyřádit na lanových parcích nebo si zahrát na malém golfovém hřišti. Park má také velkou nafukovací skákací hradlinu, která je mezi dětmi velmi populární. Pro starší děti jsou k dispozici skateboardové rampy a basketbalové kurty. Dospělí se mohou relaxovat na lavičkách nebo si posedět v kavárnách poblíž. Dětský ostrov je ideálním místem pro strávení odpoledne s malými dobrodruhy.

Letecké muzeum Kbely - prohlídka historických letadel a vrtulníků

Letecké muzeum Kbely je skvělým místem pro výlet s dětmi, kteří mají zájem o letadla a vrtulníky. Muzeum se nachází na letišti Kbely a nabízí bohatou sbírku historických letadel a vrtulníků. Děti zde mohou obdivovat různé typy letadel, jako jsou stíhačky, bombardéry nebo transportní letouny. Kromě prohlídky letadel si mohou také vyzkoušet simulátory letu a naučit se o létání více prostřednictvím interaktivních expozic. Letecké muzeum Kbely je skutečným rájem pro malé dobrodruhy, kteří sní o tom, že se jednoho dne stanou piloty.

Technické muzeum - interaktivní expozice o vědě a technologii

Technické muzeum v Praze je ideálním místem pro děti, které mají zájem o vědu a technologii. Muzeum nabízí interaktivní expozice, které umožňují dětem zapojit se do různých experimentů a objevování. Zde si mohou prohlédnout historická vozidla, letadla, parní stroje a další zajímavé exponáty. Děti se dozví více o principu fungování různých zařízení a technologií. Technické muzeum je skvělým místem pro vzdělávací zážitek pro celou rodinu.

DinoPark Praha - živé repliky dinosaurů a paleontologické aktivity

DinoPark Praha je jedinečná atrakce pro malé dobrodruhy, kteří milují dinosaury. V parku můžete obdivovat živé repliky těchto prehistorických tvorů ve skutečné velikosti. Děti se zde mohou stát paleontology na chvíli a vyzkoušet si vykopávání fosilií. Kromě toho jsou k dispozici interaktivní aktivity, jako je stavění kosterního modelu dinosaura nebo hledání stop po jejich přítomnosti. DinoPark Praha nabízí fascinující a edukativní zážitek pro celou rodinu.

Lunapark - zábavní park s horskými dráhami a dalšími atrakcemi

Lunapark je zábavní park v Praze, který nabízí nekonečné množství zábavy pro děti i dospělé. Jeho hlavní atrakcí jsou horské dráhy, které přinášejí adrenalinový zážitek a vzrušení. Park disponuje také dalšími atrakcemi, jako jsou kolotoče, ruské kolo, autodromy a mnoho dalších. Lunapark je ideálním místem pro rodinný výlet plný radosti a veselí. Děti se budou bavit na různých atrakcích a rodiče si mohou odpočinout v okolních posezeních. Lunapark je otevřen po celé léto a jeho vstupné je přijatelné pro každou rodinu. Nezapomeňte si užít tento skvělý zábavní park s vašimi malými dobrodruhy!

Botanická zahrada - procházka mezi exotickými rostlinami a květinami

Pokud hledáte krásné místo, kde strávit čas s vašimi malými dobrodruhy v Praze, nezapomeňte navštívit Botanickou zahradu. Tato zahrada nabízí úžasnou procházku mezi exotickými rostlinami a květinami z celého světa. S více než 20 000 druhy rostlin je to skutečný ráj pro milovníky přírody.

Botanická zahrada se nachází v Troji a rozkládá se na ploše přes 20 hektarů. Můžete se těšit na nádherné tropické skleníky, kde uvidíte vzácné orchideje, palmy a mnoho dalších zajímavých druhů rostlin. Procházka mezi barevnými květinovými záhony vás jistě okouzlí a poskytne vám relaxaci od rušného města.

Navíc, Botanická zahrada nabízí také různé edukační programy pro děti. Vaši malí dobrodruzi se mohou zapojit do paleontologických aktivit, kde se stanou malými archeology a budou zkoumat fosilie dinosaurů. Tato interaktivní část je nejen zábavná, ale také učební.

Pro rodiny s dětmi je Botanická zahrada skvělou volbou. Děti se mohou naučit o různých druzích rostlin a jejich životním prostředí. Navíc, prostory zahrady jsou ideální pro pikniky a odpočinek na čerstvém vzduchu.

Botanická zahrada je skutečným klenotem v Praze a nabízí nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu. Takže neváhejte a vydejte se na procházku mezi exotickými rostlinami a květinami, které vás okouzlí svou krásou.

Divadlo Minor - divadelní představení pro děti všech věkových kategorií

Divadlo Minor je jedním z nejznámějších divadel v Praze, které se specializuje na představení pro děti všech věkových kategorií. Nabízí široký výběr zábavných a poučných her, které oslovují jak nejmenší diváky, tak i starší děti. Divadlo Minor se nachází v centru Prahy a je snadno dostupné veřejnou dopravou. Představení jsou profesionálně inscenována a obsahují různé žánry, jako jsou pohádky, muzikály nebo loutková divadla. Děti se mohou těšit na skvělé herecké výkony, barevné kostýmy a poutavou scénografii. Divadlo Minor je ideálním místem pro rodinný výlet, kde si děti mohou užít kvalitní zábavu plnou fantazie a dobrodružství.

Výstaviště Holešovice - různé akce a výstavy pro děti i dospělé

Výstaviště Holešovice je jedním z nejvýznamnějších kulturních a výstavních center v Praze. Nabízí širokou škálu akcí a výstav pro děti i dospělé. Každoročně se zde koná mnoho populárních veletrhů, jako například For Babies, který je zaměřen na rodiče a malé děti. Pro starší děti jsou tu atraktivní výstavy, jako například Lego Expo, kde si mohou prohlédnout ohromující stavby z kostek Lego. V rámci Výstaviště Holešovice se také nachází Planetárium Praha, které nabízí fascinující projekce hvězd a planet pro malé i velké návštěvníky. Pro milovníky techniky je zde také možnost navštívit expozici dopravních prostředků nebo historických strojů. Výstaviště Holešovice je ideálním místem pro rodinný výlet plný zajímavých a poučných aktivit pro celou rodinu.

Stromovka - největší pražský park s možností pikniku a sportovních aktivit

Stromovka je největší pražský park s rozlohou přes 90 hektarů. Je ideálním místem pro výlety s dětmi, protože nabízí širokou škálu aktivit pro malé dobrodruhy. V parku se nachází několik dětských hřišť, kde si děti mohou hrát na prolézačkách, skluzavkách a houpačkách. Pro starší děti jsou zde k dispozici sportovní areály, jako jsou fotbalová hřiště, tenisové kurty a beachvolejbalové hřiště.

Stromovka je také skvělým místem pro pikniky a grilování. Na loukách a pod stromy si můžete rozložit deku a vychutnat si rodinný piknik. Park je vybaven také veřejnými grily, které můžete využít k přípravě jídla.

Pro milovníky cyklistiky a bruslení je ve Stromovce vybudovaná cyklostezka a in-line dráha. Můžete si tedy vzít svá kola nebo brusle a projet se po krásných cestách parku.

Pokud máte rádi vodní aktivity, můžete si zapůjčit loďku na rybníku Šárka nebo se projet na vodním kole po Vltavě. Pro ty, kteří si chtějí odpočinout od pohybu, je tu možnost relaxace na lavičkách nebo procházky podél malebných alejí.

Stromovka je skvělým místem pro rodinné výlety plné zábavy a aktivit. Nabízí krásnou přírodu, prostor pro sportování i odpočinek a je snadno dostupná veřejnou dopravou. Určitě stojí za to ji navštívit s malými dobrodruhy!

Publikováno: 04. 02. 2024

Kategorie: děti

Autor: Jana Bednaříková

Tagy: kam s dětmi v praze | tipy na výlety s dětmi v praze